Téměř v samém centru Třeboně, v těsné blízkosti zámeckého parku, na dolním konci Palackého náměstí, se nachází lázeňský penzion SVĚT.

Jeho lokalita má mnoho výhod. Před penzionem je prostorné parkoviště, naproti je banka Ge Capital, na druhém rohu náměstí výborné pekařství a v blízkosti je obchod s potravinami Večerka.

Z penzionu se dostanete příjemnou chůzí přes zámecký park na hlavní náměstí během pěti minut, k lázním Berta za osm minut a k lázním Aurora za 12-15 minut. Hráz rybníka Svět je od penzionu pouhé 2 minuty.

Atypického tvaru pozemku využil ing. architekt Valder k netradičnímu pojetí stavby celého penzionu. Do společných prostor umístil příjemné posezení, kde se často klienti penzionu - ať lázeňští hosté nebo rekreanti -cyklisté rádi seznamují a sdělují si navzájem své dojmy z prožitého dne.

Pokoje, kromě příjemně vyřešených koupelen mají hlavní přednost ve svých lůžkách, vybavených zdravotními matracemi a zároveň lamelovými rošty, které zaručují všem ubytovaným hostům zdravý a příjemný spánek.

Každý pokoj je vybaven ledničkou a varnou konvicí a k dispozici je i mikrovlnná trouba.

Prostorná kolárna umožňuje návštěvníkům po výletu bezpečně uložit svá kola. Těm, kteří přijedou bez kol, rádi kolo za levný peníz zapůjčíme.

Věřím, že se Vám všem bude u nás v penzionu Svět natolik líbit, že se opět rádi do Třeboně budete i v budoucnu vracet.


Příjemný pobyt Vám přeje,


Petr Otevřel - majitel